Drevoplast fasádne dosky

Prestige drevoplast fasády

Bonobo WPC systémy vďaka technológii vyhotovenia sú nositeľmi pozitívnych vlastností.

1. Malá hmotnosť (1,8 kg/m), tým pádom je Drevoplast fasádne dosky bezproblémovo možné aplikovať na stenu, alebo aj na izoláciu pomocou hmoždinky FID 50.

2. Vďaka komorovému vyhotoveniu drevoplastového fasádneho profilu  a uchyteniu klipmi o hranoly, prúdi medzi samotným fasádnym profilom a povrchom steny stĺpec vzduchu, ktorý v letnom období napomáha udržať steny chladnejšie a v zimnom období zas znižuje náklady na vykurovanie objektu.

3. Drevoplast fasádny profil Bonobo Prestige je iba 16 mm hrubý a dostatočne pružný na to, aby pri profesionálnom spracovaní bol ohýbateľný v polomere dvoch metrov.

4. Hliníkové klipy sú odolné, ich použitím je umožnená teplotná rozťažnosť.

5. Použitím kratších kusov sa priaznivo prispieva k minimálnemu reznému odpadu, ale pri dodržaní dilatačných medzier je možnosť použitia aj celého, 570 cm dlhého kusu profil.


WPC fasádne dosky BonoboŠírka profilu WPC Bonobo Prestige je 138 mm, pri použití 130 mm, nakoľko sa jednotlivé kusy prekrývajú. Drevoplast fasádne dosky je nutné uchytiť už spomínanými klipmi každých 30 cm na hranoly, ktoré sú prichytené o stenu objektu.

Bonobo drevoplast fasádne dosky majú z oboch strán hladký, žilkovaný vzor, ktorý pri je pri montáži viditeľný, avšak po čase bledne a nadobudne svoj minimálny diskrétny vzhľad.