Cenová kalkulačka

ARD WPC terasová sústava

Všeobecná charakteristika ARD WPC produktov

Vlajkovou loďou ARD terasových dosiek od tohto výrobcu sú 3SA (Arch), ktoré majú mimoriadnu pevnosť v ohybe a ich mechanické poškodenie je takmer nemožné. K tomu značne prispieva veľkou precizitou navrhnutý tvar profilu s hrubými stenami, zosilnenými okrajmi a oblúkovými rebrami v tvare "X". Vďaka tomu je zabezpečená vysoká odolnosť nie len voči vertikálnemu zaťaženiu ale aj proti zaťaženiu a pôsobeniu napäťových síl vo všetkých smeroch. Využitie terasových dosiek 3SA je jednostranné a z oboch strán sú povrchy vrúbkované. Pri iných terasových doskách môže dôjsť ku lomu alebo prasknutiu okrajov dosiek, ktoré sú pripevnené o podkladové hranoly s montážnymi klipmi. Pri tomto produkte je takéto poškodenie však takmer nemožné vďaka jedinečnému tvaru aj v týchto oblastiach 32 mm vysokého profilu. Mimoriadne mohutne pôsobia terasové dosky 3SA aj vďaka svojej váhe 3,86 kg/bm a zaraďujú sa medzi najmasívnejšie terasové dosky z WPC materiálu na svetovom trhu.

ARD ponúka svoje terasové dosky aj s plným profilom v podobe 3SM (Massive). Tieto dosky majú spodnú stranu neopracovanú a má dvojoblúkový tvar. Vrchná strana je rovnakého vzhľadu ako 3SA terasové dosky a okrem antricotovej farby sú dostupné vo všetkých farebných prevedeniach (dub sonoma, medená hnedá, datľová hnedá, slnečná béžová a Manhattan sivá).

ARD drevoplastový materiál obsahuje "LT+" zložku, ktorej pridaním sa dosiahla zvýšená životnosť a v komplexnom meraní - lepšia kvalita materiálových vlastností. Na všetky produkty sa vzťahuje 30 ročná záruka na poškodenie hubami, plesňou, drevokazným hmyzom a na samotnú materiálovú zložku, z ktorej sú tieto produkty vyrábané. Na výrobu tohto materiálu je použitá drevená zložka pochádzajúca znepoužitého dreva z drevárenského a nábytkárskeho priemyslu. Kúpou produktov ARD podporujete ekologickejšie využívanie dreva v priemysle a napomáhate zároveň ku čistejšiumu životnému prostrediu, keďže na ich údržbu nie sú potrebné žiadne syntetické látky.

Prvky ARD WPC sústavy

ARD 3S a UE terasové dosky

Názov Smart&Strong Series je spojený s možnosťou využitia inovatívnych a inteligenčných riešení. Charakteristika profilu a tvar rebrovej sústavy ponúkajú možnosť podlahového vykurovania a tiež priestor pre zavedenie elektrického vedenia potrebného napríklad na osvetlenie, nabíjacích káblov pre mobilné zariadenia alebo iných riešení, ktoré v prípade takýchto nárokov prinášajú AR Decking Smart Deck do výhody pri rozhodovaní sa a voľbe správneho typu WPC terasovej sústavy.

Drevoplastové podkladové hranoly od ARD sú ponúkané v dvoch rôznych vyhotoveniach. Použitie hranolu s rozmermi v priereze 40x25 mm je odporúčaný výrobcom na rovnú betónovú plochu, kde je zabezpečené podoprenie po celej jeho dĺžke. Hranol 60x35 mm je použiteľný na štrkový podklad alebo podklad vytvorený pomocou betónových platní a nemusí byť podopretý po celej svojej dĺžke. V prípade že je potrebné dosiahnutie výšky terasovej sústavy vyššej ako 57 mm, tak tento hranol ponúka viacero riešení. Je možné jeho ukotvenie o podklad vertikálne alebo horizontálne s dosiahnuteľnými výškami sústavy 67 mm resp. 92 mm. Spojením dvoch na seba uložených hranolov je dosiahnuteľná systémová výška dokonca až 102 mm resp. 152 mm.

Ku všetkým terasovým sústavám ARD sú dostupné štandardné klipy z nehrdzavejúcej ocele v dvoch farbách, ktoré slúžia na precízne uchytenie terasových dosiek o podkladový rošt. Určujú rovnakú medzeru medzi doskami 5-6 mm. Z rovnakého materiálu a farby sú tiež dostupné štartovacie a ukončovacie klipy, ktoré slúžia na estetické a odborné uchytenie prvej a poslednej terasovej dosky. Montážne klipy umožňujú doskám dilatáciu vplyvom teplotných zmien a pri dodržaní výrobcom predpísaných montážnych postupv tak nedochádza ku ich deformácii alebo prípadnému vydutiu resp. lomu.

Doplnkovými produktami ku výstavbe terasovej sústavy sú ukončovacie lišty nášľapné 10x72 mm alebo "L" profilové - rohové lišty 35x75 mm slúžiace vyslovene len na dekoratívne účely. Na obloženie bočných strán terasy, alebo schodov je okrem terasových dosiek možné využiť rôzne prvky plotovej sústavy v horizontálnom alebo vertikálnom smere, ktoré sú dostupné v rovnakých farebných prevedeniach. Vo všetkých farbách sú tiež dostupné málo výrobcami ponúkané schodové profily 114/50x25 z WPC materiálu, ktoré sú estetickým a mimoriadne praktickým riešením na obloženie shodov a ukončenie terasových plôch.

ARD Privacy Master Panel 2.0 (PMP) plotový profil

V 5-ich farebných prevedeniach dostupný ARD Privacy Master Panel 2.0 (PMP) je určený na jednoduchú realizáciu nepriehľadných plotov alebo fasádnych obkladov.
Pre použitie tohto 20 mm hrubého profilu na fásádny obklad sú u nás dostupné klipy z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sú ukryté a použité ukotvovacie prvky a skrutky sú neviditeľné.

ARD Privacy Master Solo (PMS) plotový profil

Najväčšiu ponuku plotoviek s plným profilom Vám zabezpečia ARD Privacy Master Solo (PMS) WPC profily v 5-ich zákazníkmi najviac obľúbených farbách, ktoré sú dostupné až v 24 rôznych šírkach a v 16 štandardizovaných dĺžkach. Z viac ako 2000 vzájomných kombinácii farieb a rozmerov si s veľkou určitosťou každý záujemca vyberie produkt, ktorý mu bude najviac vyhovovať. Hrúbka týchto masívnych a bezúdržbových plotových prvkov je až 15 mm a sú vhodné na vertikálne alebo horizontálne využitie. Vďaka tomu sa ARD PMS WPC stali veľmi obľúbené pre realizácie plotov rôznych typov.

ARD Privacy Master Universal (PMU) profil

Všestranne využiteľný ARD Privacy Master Universal (PMU) je populárny nielen vďaka priaznivej cene, ideálnym rozmerom a plnému profilu, ale hlavne vďaka svojej ohybnosti. Je preto vhodný napríklad na zaoblené ploty a veľmi často sa využíva na ukončenie oblých hrán, hlavne vyvýšenej terasovej sústavy. Tak ako všetky produkty značky ARD, aj PMU profil je dostuný v 5-ich farbách. Zvláštnosťou produktu je spôsob opracovania povrchu, ktorý nie je štandardne brúsený ale jemne žilkovaný.

Estetické vlastnosti ARD WPC

ARD 3S a UE WPC terasové dosky, ukončovacie lišty, ako aj Privacy Master plotové profily sú dostupné v 5-ich farebných prevedeniach. Na výber máte z troch odtieňov hnedej, z jednej sivej a z jednej béžovej farby. 3S podlahové WPC dosky sú použiteľné na pochôdzu plochu len jednostranne s mikro-ryhovaným a obrúseným povrchom. Na rozdiel od 3S sú UE terasové dosky použiteľné obojstranne vďaka dômyselne navrhnutému tvaru drážok po okraji dosiek. Jedna strana je mikro-ryhovaná a druhá makro-ryhovaná. Obidve strany sú brúsené, jemne žilkované. Ukončovacie lišty sú tiež použiteľné obojstranne, buď s mikro-ryhovanou alebo s hladkou brúsenou stranou.

Podkladové hranoly z drevoplastového kompozitného materiálu sú dostupné v tmavom odtieni hnedej farby a tiež v Manhattan sivej farbe. Montážne klipy z nehrdzavejúcej ocele si môžete zvoliť buď čierne alebo v ocelovej farbe.

Hliníkový schodový profil je dostupný len v jednej, od všetkých vyššie spomenutých v rozdielnej farbe. Schody sú tak zvýraznené a ich používanie bezpečnejšie aj za zhoršených viditeľných podmienok.

NAVŠTÍVNE NÁŠ SHOWROOM

Vzorky zo všetkých našich ponúkaných WPC produktov nájdete v našej vzorkovej predajni na adrese: Trenčianska 53, 821 09 Bratislava.

ŽIADOSŤ O CENOVÚ PONUKU

WPC dotaz

Uveďte vlastnosti a veľkosť plochy, ktorú chcete pokryť terasovými doskami a vyžiadajte si cenovú ponuku na mieru.

ZAVOLÁME VÁM!

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle: 02/3304 6966 alebo Vám zavoláme MY!