Cenová kalkulačka

Prečo WPC?

WPC terasy sú čoraz viac obľubovanejšie hlavne v kruhu tích ľudí, pre ktorých nie je dôležitý len ich štýlový vzhľad a trvácnosť, ale tiež ich šetrnosť ku životnému prostrediu. Vďaka výrobnej technológii týchto exteriérových podláh, okrem občasného čistenia nie je potrebná žiadna povrchová údržba, ako je napríklad lazúrovanie alebo aplikácia rôznych náterov znečisťujúcich Vaše životné prostredie. Napriek tomu Vám tieto materiály posĺužia niekoľko desaťročí, či ich už použijete na pokrytie terasy, výstavbu plotov alebo iných záhradných súčastí.

V čom sa líši WPC terasová sústava od drevenej?

Väčšina z nás si pod pojmom "terasové dosky" ešte stále predstavujeme klasické, z dreva vyrábané terasoviny. Avšak vývoj WPC (wood plastic compozit) materiálov za tú dobu tak pokročil, že niektoré produkty z nich už dokonca predčia tie drevené, sú trvácnejšie a pre každodenný život oveľa praktickejšie.

Účinnou náhradou drevených materiálov, či už vo využivávaní alebo v dizajne, môžu byť práve drevoplastové kompozitné materiály.

Najväčšie rozdiely

Terasa je pre Vás a nie Vy pre terasu! Z tejto myšlienky vychádzajúc, kto by si už dnes prial terasu, o ktorú sa následne po zakúpení bude musieť pravidelne starať, alebo okrem času pravidelne investovať tiež nemalé finančné prostriedky do jej údržby. Pri výbere správnej WPC terasovej krytiny Vám tieto povinnosti odpadnú, a môžete si užívať Vašu vysnívanú terasu naplno a jedinou Vašou povinnosťou bude jej občasné čistenie.

WPC terasové dosky vďaka svojej výrobnej technológii a zloženiu materiálu disponujú takými vlastnosťami, že si nevyžadujú žiadnu povrchovú údržbu. Aj napriek tomu, že nie sú ich povrchy lazúrované alebo natierané, tak sú vo veľkej miere odolnejšie voči poveternostným podmienkam ako väčšina u nás dostupných terasových drevín.

WPC terasové dosky si dlhodobo udržiavajú farebnú stálosť: keďže ich povrch nie je natretý, ale farba je už súčasťou ich materiálového zloženia. Vďaka tomu nevznikajú farebné rozdiely ani po poškrabaní a dokonca ani po výraznejšom opotrebení ich povrchov.

Hlavné výhody terasových dosiek z WPC

  • Odolné a trvácne: vďaka výrobným a technologickým vlastnostiam WPC materiál je odolný voči všetkým poveternostným podmienkam. Či už je to horúce slnečné počasie, dážď alebo sneh - WPC materiál nehnije!
  • Bezpečný pohyb hoci aj na boso: keďže v porovnaní s drevom, WPC terasové dosky sú bez-trieskové, tak sa nemusíte obávať pohybu po nich aj bez obuvy. Vďaka tomu sa tieto produkty odporúčajú ku bazénom alebo na letné a slnečné terasy. Okrem pohodlnému povrchu majú tiež výborné protišmykové vlastnosti. Je potrebné si však uvedomiť, že pri nadmernom slnečnom zaťažení môže byť obuv potrebná v závislosti od farebného odtieňa terasových dosiek. WPC materiál môže tiež dosiahnuť na chôdzu na boso nepohodlnú teplotu.
  • Obrábanie je nenáročné: vďaka zloženiu materiálu a technológie výroby je obrábanie WPC produktov jednoduché a môžu byť použité nástroje, ktoré sa používajú v nábytkárstve alebo pri práci s drevom.
  • Farba väčšiny WPC produktov je v celom priereze, nie len na povrchu. Je potrebné si uvedomiť, že WPC materiál obsahuje drevenú zložku, kvôli ktorej dochádza ku blednutiu v prvých týždňoch od pokládky v pomere 10-20%. Po uplynutí tejto doby nadobúdajú WPC produkty svoju skutočnú farbu a farebnú stálosť. K prípadnej ďalšej zmene farby môže dôjsť minimálne avšak voľným okom je zmena neviditeľná.
  • Pozitívny vplyv na životné prostredie: povrch týchto materiálov si nevyžaduje žiadnu povrchovú údržbu látkami, ktoré môžu znečisťovať životné prostredie, ako je to mnohokrát pri starostlivosti o podobné produkty z dreva. Navyše sa používa na výrobu WPC materiálu odpad z drevospracujúceho, či nábytkárskeho priemyslu alebo z drevín pestovaných priamo na tento účel. Vo väčšine prípadoch WPC produkty obsahujú tiež zrecyklovateľnú plastovú zložku polyetylén alebo polypropylén a z použitých WPC produktov je možné znova vyrobiť nový drevoplastový produkt. Vďaka týmto faktom je rozhodnutie pre využitie týchto materiálov jednoznačne ekologické a šetrné k nášmu životnému prostrediu.

NAVŠTÍVNE NÁŠ SHOWROOM

Vzorky zo všetkých našich ponúkaných WPC produktov nájdete v našej vzorkovej predajni na adrese: Trenčianska 53, 821 09 Bratislava.

ŽIADOSŤ O CENOVÚ PONUKU

WPC dotaz

Uveďte vlastnosti a veľkosť plochy, ktorú chcete pokryť terasovými doskami a vyžiadajte si cenovú ponuku na mieru.

ZAVOLÁME VÁM!

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle: 02/3304 6966 alebo Vám zavoláme MY!