Cenová kalkulačka

Ako si zvoliť tie správne WPC terasové dosky?

Podlaha pred vchodom do kancelárskej budovy je vystavovaná inej záťaži a frekvencii pohybu ako napríklad pred vchodom do hotela, na balkóne bytu, či terase Vášho domu. Samozrejme cena WPC terasových dosiek s vyššou odolnosťou môže byť vyššia, ale pri nesprávnom výbere produktov môže byť samotná investícia vystavená zvýšenému riziku.

Na miesta, kde sa požaduje väčšia odolnosť WPC dosiek, z dlhodobého hľadiska je výhodné brať do úvahy nasledovné aspekty.

Profil terasových dosiek: najkrehkejšou časťou všetkých terasových dosiek je ich okraj, ten sa môže ulomiť, v prípade že dôsledkom pádu ťažkého predmetu sa na toto miesto dosky vyvinie príliš veľký tlak. Najodolnejšími terasovými doskami v tomto aspekte sú jednoznačne ARD Smart&Strong Series. Pri návrhu tohto mimoriadne pevného profilu museli vývojári obetovať možnosť obojstranného využitia terasových dosiek a vďaka tomu spevniť samotný okraj profilu. Samozrejmosťou je, že čím sa hrúbka steny od drážky zväčšuje smerom do stredu, tak jej odolnosť sa zväčšuje priamoúmerne. Takto zosilnený okraj terasových dosiek je viditeľný aj pri ARD Unlimited Edition a MyWPC Provence.

Plný alebo robustný profil: terasové dosky Rehau Relazzo Coro / Calmo a TimberTech TwinFinish sa jednoznačne nedokážu prepadnúť, keďže nemajú žiadne dutiny (Rehau Puro Solid a MyWPC Provence s plným profilom v tomto prípade nespomíname, keďže ich ponúkame ako doplnkové produkty). Testami je však preukázané, že niektoré WPC terasové dosky s plným profilom výrazne zaostávajú svojou pevnosťou v porovnaní s ARD Smart&Strong Series terasovými doskami robustného profilu. K tomu hlavne prispieva ich jedinečný tvar profilu, hrubé steny a oblúkovito navrhnutá rebrová sústava.

Kvalita materiálu a oteruvzdornosť: bez testov je veľmi náročné porovnať tieto aspekty u jednotlivých výrobkoch. BO Pro-Line z BPC materiálu (bambus-plastový kompozit) sú v porovnaní s WPC materiálom mäkšie a nie sú natoľko odolné voči oteru. ARD drevoplastové produkty obsahujú "LT+" zložku, ktorej pridaním sa dosiahla zvýšená životnosť a v komplexnom meraní - lepšia kvalita materiálových vlastností. Aj vďaka tomu všetky ARD produkty dosahujú lepšie výsledky v testoch pevnosti.

Na základe vyššie uvedených poznatkov preto odporúčame v prvom rade ARD Smart&Strong Series terasovú sústavu na miesta, ktoré sú najviac zaťažované a v druhom rade Rehau Coro/ Calmo WPC sústavu. BO Pro-Line terasové dosky odporúčame našim zákazníkom hlavne do obytných priestranstiev, kde sa na tento produkt nekladú tak vysoké nároky a ich životnosť tým dosahuje viac desaťročí.

NAVŠTÍVNE NÁŠ SHOWROOM

Vzorky zo všetkých našich ponúkaných WPC produktov nájdete v našej vzorkovej predajni na adrese: Trenčianska 53, 821 09 Bratislava.

ŽIADOSŤ O CENOVÚ PONUKU

WPC dotaz

Uveďte vlastnosti a veľkosť plochy, ktorú chcete pokryť terasovými doskami a vyžiadajte si cenovú ponuku na mieru.

ZAVOLÁME VÁM!

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle: 02/3304 6966 alebo Vám zavoláme MY!