Cenová kalkulačka

Tvar profilu WPC terasových dosiek

Zákazníci, ktorí nemajú dostatočné odborné vedomosti si často myslia, že každý WPC produkt je rovnako kvalitný. Avšak pravdou je, že samotná technológia výroby WPC kvalitu negarantuje! tiež nie je pravdou, že terasové dosky s plným profilom sú trvácnejšie a majú lepšiu pevnosť v ohybe ako tie duté. Okrem zloženia materiálu je veľmi dôležitý tiež tvar profilu a rebrovej sústavy. Veľmi dobrým príkladom môže byť porovnanie už takmer dve desať-ročia vyrábaných amerických TimberTech terasových dosiek s plným profilom a terasových dosiek s dutým profilom ARD Smart&Strong Series. V oboch prípadoch je maximálny rozstup podkladových hranolov 40 až 50 cm, čiže patria do rovnakej pevnostnej kategórie. Avšak ARD terasové dosky s dutým profilom obstáli v pevnostných testoch výrazne lepšie ako plné TimberTech Twin Finish WPC terasové dosky.

Ak má niekto záujem o plné WPC terasové dosky hlavne z estetických dôvodov, odporúčame Rehau Relazzo Coro / Calmo alebo TimberTech TwinFinish. Vo väčšine prípadoch je však možnosť uzavretia dutých profilov záslepkami alebo ukončovacími lištami. MyWPC Provence a tiež Rehau Relazzo Puro ponúkajú ku svojim terasovým doskám s dutým profilom tiež dosky s plným profilom v rovnakom farebnom prevedení, rozmeroch a rovnakého vzhľadu. Tieto produkty boli vyvinuté hlavne pre možnosť ukončenia terasy alebo výstavbu schodov, kde ukončovacie lišty sú nežiadané.

NAVŠTÍVNE NÁŠ SHOWROOM

Vzorky zo všetkých našich ponúkaných WPC produktov nájdete v našej vzorkovej predajni na adrese: Trenčianska 53, 821 09 Bratislava.

ŽIADOSŤ O CENOVÚ PONUKU

WPC dotaz

Uveďte vlastnosti a veľkosť plochy, ktorú chcete pokryť terasovými doskami a vyžiadajte si cenovú ponuku na mieru.

ZAVOLÁME VÁM!

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle: 02/3304 6966 alebo Vám zavoláme MY!