Cenová kalkulačka

Výška kompozitných terasových sústav

Priemerná výška terasovej sústavy, vo väčšine prípadoch zloženej z podkladových hranolov a terasových dosiek je od 50 do 70 mm.

Dôvodom využitia nízkej výšky sústavy je najčastejšie nutnosť jej prispôsobenia napríklad ku prahu vchodových dverí alebo k iným podlahovým rovinám. Pod niektorými značkami z našej ponuky sú dostupné terasové sústavy s mimoriadne malou výškou. S terasovými doskami AeroWood Deck Plus a ich kombináciou s podkladovými hranolmi výšky 17 mm plného profilu je možné dosiajnuť celkovú výšku sústavy len 38 mm. Extra nízke hranoly má vo svojej ponuke tiež výrobca ARD s výškou len 15 mm. Vo WPC Centre nájdete rôzne značky, mnoho výrobcov a veľkú ponuku WPC profilov. Vďaka tomu je možná samozrejme aj samotná kombinácia nízkych hranolov s terasovými doskami iných značiek. Napríklad najnižšiu výšku terasovej sústavy len 36 mm môžete dosiahnuť kombináciou BO Pro-Line terasových dosiek s podkladovými WPC hranolmi od ARD (21+15=36 mm).

Ak plánujete výmenu Vašej starej - drevenej terasy za WPC, budete potrebovať dosiahnuť celkovú výšku terasovej sústavy pravdepodobne okolo 10 cm. V tomto prípade Vám prídu vhod vysoké hranoly z našej ponuky ako sú napríklad ARD hranoly s rozmermi 60x35 a 50x98, alebo Rehau a UPM podkladové hranoly s výškou 60 mm. Vyššie sústavy v prípade potreby dosiahnete tiež vzájomnou kombináciou týchto alebo ostatných WPC hranolov z našej ponuky.

Je potrebné poznamenať, že terasové dosky TimberTech TwinFinish sa v USA uchytávajú hlavne na drevené hranoly a výrobca preto neponúka žiadne podkladové hranoly z WPC materiálu. V prípade, že si však zvolíte tento produkt, máte možnosť si k nemu zakúpiť WPC podkladové hranoly iných značiek. Je dôležité tiež poznamenať, že na rozdiel od ostaných značiek, Rehau Relazzo terasové dosky musia byť uchytávané na podkladové hranoly dodávané od svojho výrobcu (50x30 a 60x40 mm). Inak sa na Rehau terasové dosky nemusí vzťahovať záruka a tým sa tento produkt dostáva do miernej nevýhody oproti ostatným WPC terasovým sústavám z našej ponuky.

Výrobcami uvádzané rozmery profilov WPC produktov sa môžu od dodávaných odlišovať 1 až 3 mm. Dôvodom je následné opracovanie ich povrchov po extrudácii vo výrobe.

NAVŠTÍVNE NÁŠ SHOWROOM

Vzorky zo všetkých našich ponúkaných WPC produktov nájdete v našej vzorkovej predajni na adrese: Trenčianska 53, 821 09 Bratislava.

ŽIADOSŤ O CENOVÚ PONUKU

WPC dotaz

Uveďte vlastnosti a veľkosť plochy, ktorú chcete pokryť terasovými doskami a vyžiadajte si cenovú ponuku na mieru.

ZAVOLÁME VÁM!

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle: 02/3304 6966 alebo Vám zavoláme MY!