Cenová kalkulačka

MyWPC terasová a plotová sústava

Všeobecná charakteristika

Využitím drevoplastových produktov MyWPC Provence terasovej sústavy sa vaša terasa môže stať jedinečnou. Pri výrobe wpc dosiek od tohto výrobcu sa využíva ojedinelá technológia DuoTone. Tým dosiahnu dosky viacfarebný efekt a reálny vzhľad dreva. Ako vhodným doplnkom pre vašu záhradu môže byť plotová sústava MyWPC Neo, ktorá pridáva šmrnc a eleganciu vonkajším priestorom.

Výzor DuoTone je pozoruhodný už pri pohľade na menšiu plochu, či už terasy alebo plotu. Využitím štandardných produktov od iných výrobcov pôsobia plochy terás a oplotenia jednotvárne, ale MyWPC im dodáva jedinečný a mnohotvárny vzhľad. MyWPC Provence terasové dosky masívneho profilu sú použiteľné obojstranne, jedna strana je hladká, brúsená a druhá strana mikro-ryhovaná, jemne kartáčovaná. Neo plotové dosky sú z oboch strán brúsené a zaujmú hlavne detailným spracovaním plotovej sústavy a doplnkových produktov.

Na výrobu MyWPC produktov sa využíva výlučne len vysokokvalitná PEFC drevená zložka, čím je zaručené, že pochádza z drevín, ktoré sú priamo na tento účeľ pestované a znovu vysádzané. Kvalitu drevenej zložky v týchto produktoch zvyšuje okrem starostlivosti o dreviny tiež zvýšená starostlivosť o pôdu.

Prvky terasovej a plotovej sústavy MyWPC

Provence WPC terasové dosky

Terasové dosky sú využiteľné obojstranne. Vďaka hustej rebrovej sústave profilu a zosilneným okrajom zaručujú dlhú trvácnosť. Štartovacie a ukončovacie montážne klipy je možné priskrutkovať o podkladový hranol z hora alebo z boku. Štandardné klipy zabezpečujú medzeru medzi doskami širokú len 3-4 mm. Je však potrebné brať do úvahy, že v prípade potrebnej výmeny alebo demontáže niektorej terasovej dosky je na rozdiel od ostatných terasových sústav nutná demontáž terasových dosiek od posledného kusu, resp. od konca.

Masívne podkladové hranoly 38x38 mm zabezpečujú vďaka svojej hrúbke stien pevný podkladový rošt pod terasovými doskami.

Z doplnkových produktov sú na ukončenie hrán terasy dostupné rohové a tiež rovné ukončovacie lišty .

Neo WPC plotová sústava

Dvomi základnými prvkami tejto modernej plotovej sústavy sú plotové dosky a stĺpy, ktoré zabezpečujú doskám ich dilatáciu vplyvom teplotných zmien.

Duo-Tone technológia je aplikovaná tiež pri výrobe plotových dosiek a tým je ich vzhľad mnohofarebný, pripomínajúci exotické dreviny. Podobne ako pri terasových doskách MyWPC Provence, aj plotové dosky Neo sú dostupné v dvoch farebných prevedeniach - mandala hnedá a leone hnedá. Na výstavbu plotovej sústavy sú dostupné hliníkové stĺpy a tiež štartovacie a ukončovacie hliníkové profily. Ich využitím tiež docielite, že sa farby plotových dosiek Neo viac vynímajú. Pre zákazníkov, ktorí uprednostňujú plotovú sústavu z rovnakého materiálu sú dostupné od tohto výrobcu stĺpy z WPC materiálu v sivej farbe.

WPC plotová sústava je dostupná s dvomi stĺpovými prvkami. WPC stĺp je vhodný na rovné ploty a v prípade kolmého pokračovania je potrebné v rohu použitie dvoch stĺpov vedľa seba. Hliníkový profil je navrhnutý tak, že je možné tiež šikmé nadpájanie plotových dielov v uhloch 60, 120, 150 stupňov a dokonca tiež vytvorenie plotovej súčasti v tvare T.

Veľmi esteticky pôsobiace panelové dosky vďaka drážkam po okajoch zapadajú presne do seba a zabezpečujú tak maximálnu nepriehľadnosť a diskrétnosť plotov alebo predeľovacích priečok. Pod spodnú dosku sa ukladá štartovací hliníkový profil a ukončenie vrchnej dosky a zakrytie jej drážky zabezpečuje ukončovací hliníkový profil. Okrem estetických vlastností slúžia tiež na spevnenie plotovej sústavy.

MyWPC Neo plotovú sústavu je možné si objednať tiež v sete so šírkou 176 cm. Vďaka možnosti objednávky Neo plotových dosiek jednotlivo sa však otvárajú mnohé ďalšie variácie pre nepriehľadné oplotenia alebo predeľovacie priečky rôznych rozmerov.

Estetické vlastnosti terasovej a plotovej sústavy MyWPC

Popri jedinečných, mnohofarebných DuoTone MyWPC produktov táto značka ponúka svoje WPC produkty tiež v monotónnych -jednofarebných prevedeniach, ktoré sú však dostupné u nás len na objenávku. Do našej ponuky sme zahrnuli zákazníkmi najobľubovanejšie dve DuoTone farby: svetlú, priestor rozširujúcu a štýlovú mandala hnedú, resp. klasické drevené terasy napodobňujúcu leone hnedú.

Estetické výhody MyWPC Provence terasovej sústavy

Obidva povrchy 14 cm širokých terasových dosiek sú jemne kartáčované, čím zabezpečujú veľmi príjemný pohyb aj na boso a pritom si udržiavajú veľmi dobré protišmykové vlastnosti. Jedna strana je hladká a druhá mikro-ryhovaná, ktorú odporúčame použiť ku bazénom alebo k jazerám. Esteticky a zároveň elegantne pôsobí kombinácia týchto dvoch povrchov na terasách, kde môžete časť terasy opticky oddeliť napríklad z dôvodu inej funkcionality danej časti.

Povrchy rovnej ukončovacej lišty majú rôzny vzhľad a výber použitej strany si môžete zvoliť na základe Vášho rozhodnutia. Rohovú ukončovaciu lištu sa odporúča použiť len na dekoratívne účely a na rozdiel od rovnej nie je odolná voči nášľapu. Obidva tieto doplnkové produkty sú dostupné v monotónnych farbách harmonizujúcich s DuoTone farebnými prevedeniami terasových dosiek.

Veľkou výhodou MyWPC Provence terasovej sústavy, hlavne pre záujemcov, ktorí preferujú malé medzery medzi doskami je s pomedzi nami ponúkaných značiek najmenšia medzera medzi doskami len 3-4 mm.

Estetické výhody MyWPC Neo plotovej sústavy

Výsledkom prípravných prác podľa výrobcom predpísanách postupov a dôsledného návrhu oplotenia je, že Neo WPC plotová sústava uspokojí požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov nie len z estetického hladiska ale aj funkcionality. Montáž tohto high-tech oplotenia a predelovacích priečok, ktoré pôsobia veľmi elegantne je navyše jednoduchá a využitím štartovacích a ukončovacích profilov sa žiadne skrutkové spoje nevyžadujú. V sete sú dostupné kompletné plotové sústavy spolu s hliníkovými stĺpmi s rozmerom 176x176 cm. Neo plotové dosky sú tiež samostatne dostupné v štandardizovaných dĺžkach 580 cm, vďaka čomu si jednotlivé plotové časti môžete prispôsobiť podľa Vašich predstáv a zároveň znížiť spracovateľské straty vznikajúce pri rezoch.

NAVŠTÍVNE NÁŠ SHOWROOM

Vzorky zo všetkých našich ponúkaných WPC produktov nájdete v našej vzorkovej predajni na adrese: Trenčianska 53, 821 09 Bratislava.

ŽIADOSŤ O CENOVÚ PONUKU

WPC dotaz

Uveďte vlastnosti a veľkosť plochy, ktorú chcete pokryť terasovými doskami a vyžiadajte si cenovú ponuku na mieru.

ZAVOLÁME VÁM!

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle: 02/3304 6966 alebo Vám zavoláme MY!