Cenová kalkulačka

UPM kompozitná terasová sústava

Všeobecná charakteristika

Fínsky UPM sa zaoberá výrobou produktov s kompozitných materiálov na externé využitie a jednou z oblastí výroby sú aj drevoplastové terasové sústavy UPM Profi Deck. Ako väčšina WPC materiálov, tak aj materiál od UPM obsahuje minimálne 50%-nú zložku dreva, ktoré však nepochádza priamo z lesov ale z recyklovaného odpadu papierového (etiketového) priemyslu, vďaka čomu je výroba ekologická a šetrná ku životnému prostrediu. Výroba sa uskutočňuje v Nemecku za spoluúčasti fínskych a amerických projektantov.

Do ponuky WPC Centra sú od tohto výrobcu zaradené UPM ProfiDeck kompozitné terasové dosky, ktoré sú zákazníkmi najviac obľubované.

Prvky kompozitnej terasovej sústavy UPM

Veľkou výhodou tohto kompozitného sytému je, že terasové dosky sú použiteľné obojstranne, s makro-ryhovaným alebo mikro-ryhovaným povrchom. Ďalším pozitívom je dostupnosť schodových profilov, vďaka ktorým môže byť ukončenie terás a schodov nie len mimoriadne pevné, ale tiež estetické.

Na pevné a estetické uchytenie terasových dosiek o podkladové hranoly slúžia T-klipy, ktoré sú dokonca dostupné v totožných farbách.

Na oblúkové ukončenie terasy sú použiteľné rovné ukončovacie lišty z kompozitného materiálu.

Estetické vlastnosti UPM kompozitných terasových dosiek

Na rozdiel od WPC terasových dosiek od ostatných výrobcov je pri výrobe UPM kompozitných dosiek posledná fáza vynechaná. To znamená, že neprechádzajú povrchovou úpravou, nekartáčujú a neobrusujú sa ani viditeľné a pochôdze povrchy. Vďaka tomu sú povrchy UPM kompozitných dosiek nenasiakavé, prípadné škvrny alebo mastnoty je možné bez stopy odstrániť a sú z našej ponuky voči poveternostným podmienkam najviac odolné. Nevýhodou však môže byť kvôli tomu pre niekoho ich umelý vzhľad a šmykľavejší povrch.

Veľkou prednosťou je však, že montážne T-klipy sú dostupné, s doskami porovnateľnej farbe a spoje sú menej rušivé ako pri WPC sústávách iných značiek.

Schodový profil sa dostal do predaja s menej šmýkavým mikro-ryhovaným povrchom a je použiteľný obojstranne. Vychádzajúc z názvu tejto kompozitnej sústavy je naozaj možná realizácia profesionálnych terás.

NAVŠTÍVNE NÁŠ SHOWROOM

Vzorky zo všetkých našich ponúkaných WPC produktov nájdete v našej vzorkovej predajni na adrese: Trenčianska 53, 821 09 Bratislava.

ŽIADOSŤ O CENOVÚ PONUKU

WPC dotaz

Uveďte vlastnosti a veľkosť plochy, ktorú chcete pokryť terasovými doskami a vyžiadajte si cenovú ponuku na mieru.

ZAVOLÁME VÁM!

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle: 02/3304 6966 alebo Vám zavoláme MY!